Látkové rolety mají šmrnc - parádu udělají v každé domácnosti

Prosvětlený byt, dům, ale třeba i kancelář je snem většiny lidí. Aby také ne. Světlé místnosti působí pozitivní a energickou atmosférou, přirozeně drží člověka v kontaktu s venkovním okolím a i s případnou ospalostí se v nich bojuje lépe, než v tmavých prostorách, kam se sluneční svit – s trochou nadsázky řečeno – podívá jen omylem. Nehledě na ekonomickou stránku. Z logiky věci vyplývá, že k ohřátí prosvětleného obýváku nebude zapotřebí ani zdaleka tolik energie, jako k vytopení tmavé kobky. I přesto je fajn mít v rukávu řešení, kterým se jednoduše zbavíte jak dotěrných slunečních paprsků, tak i třeba zvědavých sousedů. Od toho jsou tu látkové rolety, o kterých se často mluví jako o „znovuobjevených“. Proč?

Ta tam je nuda z 80. let. Látkové rolety jsou dnes elegantními stínítkem!

Pokud bychom se vrátili v čase do 80. let, našli bychom látkové rolety takřka v každé domácnosti. S minimálními rozdíly ve vzorech i barvách. Doba však značně pokročila a nyní, koncem 2. dekády 20. století patří látkové rolety mezi trendy stínící techniku, kterou je možné pořídit s pestrými vzory a v široké škále barevných variant. Díky tomu je tak lze přizpůsobit na míru každé domácnosti a v ní i každé jednotlivé místnosti. Tak, aby rolety ladily nejen s nábytkem, ale i koberci a dalšími dekoračními předměty, a napomáhaly tak k harmonické atmosféře obýváku, ložnice, kuchyně i třeba kanceláře. A vůbec přitom nezáleží, zda potřebujete rolety
  • průsvitné,
  • průhledné,
  • nebo zatemňovací.

Vyberete si řetízkové ovládání, anebo dáte přednost elektřině?

Látkové rolety – obdobně jako třeba římské rolety a další druhy stínící techniky – lze rozlišit i dle způsobu jejich ovládání, ale také instalace (k mání jsou také praktické látkové rolety bez vrtání) Prohřátý červencový obývák můžete v kobku – ve které je „tma jako v pytli“ – proměnit doslova během pár vteřin buď zataháním za provázek či řetízek, anebo využít elektrického ovládání. Druhá jmenovaná varianta je pochopitelně nákladnější, za to však i výrazně komfortnější. Jaké dáte přednost vy?

Publikováno: 09. 10. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Eva Pivníková

Tagy: látkové rolety | látkové rolety bez vrtání