Jak získat výpis z katastru nemovitostí?

GeoPas.cz

Chcete-li získat informace o nemovitosti, kterou chcete koupit nebo prodávat, případně se chystáte stavět, potřebujete k tomu výpis z katastru nemovitostí - tzv. list vlastnictví. Tento záznam je k dispozici na několika místech za poplatek. Cena za list vlastnictví se liší v závislosti na místě, kde jej získáte.

Co je to list vlastnictví?

List vlastnictví nebo výpis z katastru nemovitostí je veřejná listina, která poskytuje podrobné informace o stavu nemovitosti v době jejího vyhotovení. Při nahlížení do výpisu z katastru nemovitostí se vám v podstatě zobrazí informace o nemovitosti, včetně toho, kdo je jejím vlastníkem a jaká omezení se na ni vztahují.

Součástí výpisu z katastru jsou údaje o vlastnictví nemovitosti, údaje o nemovitosti, případná užívací práva nebo dluhová břemena, zvláštní poznámky související s nemovitostí a veškeré dokumenty potřebné k zápisu nebo úpravě nemovitosti v katastru nemovitostí.

Proč k nahlížení do katastru používat GeoPas.cz?

GeoPas.cz je online platforma, na které dva roky pilně pracovala společnost G-Tix s.r.o., kolektiv programátorů a informačních analytiků. Tato služba propojuje otevřená data spojená s Českou republikou a poskytuje uživatelům komplexnější pohled na katastr nemovitostí a okolí parcely.

Souhrnně řečeno, GeoPas.cz nabízí množství informací, které v katastru nemovitostí nenajdete. Patří mezi ně například údaje o znečištění ovzduší a hluku, o blízkosti úřadů a bankomatů či o umístění AlzaBoxů. Tyto informace jsou navíc dostupné prostřednictvím rozhraní API. Koukněte se například na katastrální území Košátky a udělejte si o přínosu služby vlastní názor.

Publikováno: 05. 12. 2022 / Aktualizováno: 09. 06. 2024

Kategorie: Dekorace

Autor: Eva Pivníková