I malá koupelna může být luxusní

I když v mnoha interiérech se za luxus považuje něco velké, prostorné a pompézní, je to jen jakýsi stává standardem. Luxus může mít totiž mnoho podob a v dnešním článku se budu věnovat malým luxusním koupelnám.

Jak docílit luxusní koupelny?

Pokud mluvíme o luxusu, jde především o kvalitní materiály a rozumně využit prostor, případně multifunkční řešení skříněk a podobně. Při první představě si luxusní koupelny také představuji velké, s kombinací kamene, nebo vysoce kvalitního dřeva a lesklé doplňky (vodovodní baterie, vypínače, držáky na věšáky, atd). K tomu ještě velký prostor se dvěma umyvadly a plochou obrazovkou na stěně. Představte si však malou koupelnu, kde vše funguje jak má, každý prostor, každý šuplík, dokonalé osvětlení, soulad barev a pocit oázy a odpočinku. Přijde vám tato představa luxusní?

Luxus můžete docílit i s barvami

Luxusní koupelny mohou vypadat dokonale pomocí správně zvolených barev. I když by se do malých prostor neměli použít tmavé barvy, přece jen vyzkoušejte kombinaci černo bílé. Bílou můžete použít na stěny a skříňky a černou můžete použít na podlahu a doplňky. Velmi luxusně také působí černá se zlatou. Vaše luxusní koupelna tak bude vypadat trochu temně a tmavě, ale při vhodném poměru kombinací těchto barev bude skutečně dýchat luxus.

Doplňky

Držák na mýdlo, květiny, zarámované obrázky na stěně s mořským motivem, velká zrcadla, svíčky ... toto vše dotváří celkový vzhled a dojem luxusní koupelny. Doplňky jsou často nejdůležitějším krokem a tečkou k dokonalosti. Pamatujte však, že méně je více. Minimalistické prvky, jemný design a charakter pomocí košíků, věšáků, zrcadla a ostatních doplňků.

Materiál

Luxusní koupelny jsou, jak již bylo zmíněno, vybavené kvalitním materiálem. Ať už je to umyvadlo z kamene, drahé zdobené zrcadlo, zda mozaika na stěnách a masivní dřevěné skříňky, každý kousek by měl být top. Velmi důležité je mít materiál, který je nejen pěkný ale také praktický, což znamená např. odolný materiál, co nezanechává stopy po vodě a páře.

Tipy jak ušetřit prostor

Dveře - více prostoru mohou poskytnout posuvné dveře. Dnes už najdete skutečně skvěle řešené posouvací dveře, které se hodí i k luxusní koupelně. Rohové umyvadlo - bývá také skvělým řešením jak efektivně využít prostor a přidat více pohyblivosti do koupelny. Podstatou dokonalého řešení prostoru je koupelna vyrobena na míru. Místo zbytečného snažení vtěsnat do malé koupelny i vanu i sprchový kout, zvolte raději širší / větší sprchový kout, velké umyvadlo, případně dvě menší, na míru stavěné koupelnové skříňky a police, přidejte květiny a nějaké doplňky pro pocit jako ve vašem soukromém wellness.

Publikováno: 13. 04. 2017

Kategorie: Interiér | Tipy

Autor: Martina Zemánková

Tagy: malá koupelna | malá luxusní koupelna