Vyplatí se investice do kvalitní židle?

V dnešní době, kdy se ceny všeho kolem nás závratným způsobem zvedají, je většina lidí sváděna k nákupu nekvalitního zboží, které je zpravidla podstatně levnější. Je tento způsob nakupování ovšem správný? My si to rozhodně nemyslíme a proto jsme se rozhodli sepsat tento článek o konkrétním segmentu na trhu. Židle a otázky jejich kvality rozhodně nelze brát na lehkou váhu a v následujících řádcích vám jasně vysvětlíme, proč tomu tak je.

Proč kvalitní židle?

  • daleko větší požitek ze sezení,
  • podstatně delší výdrž,
  • bohatší výběr a lepší design.
Pokud už investujete do sedacího nábytku, je vaším cílem, aby se vám na něm příjemně relaxovalo a nebo pracovalo, pokud je vaším zdrojem obživy sedavé zaměstnání. Jestli se vám dostatek komfortu nedostane, může být sezení na židli spíše na škodu. Záda dostávají na tvrdých a špatně tvarovaných židlích skutečně zabrat. Ani sedací partie rozhodně nebudou spokojeny. Židle kancelářská je vytvářena z kvalitních materiálů, které uživateli zajistí potřebné pohodlí a zároveň zajistí, že se sezení po čase nestane nepříjemným. Dokonce je možné i různě měnit polohu pomocí páčky pod sedátkem, což je rozhodně také plus. Židle z kvalitních materiálu možná stojí o něco víc peněz, jenže vám také díky tomu podstatně déle vydrží v nezměněném stavu. Nekvalitní židle většinou po krátkém čase odcházejí a opětovná investice se nakonec vyšplhá ještě výš, než pokud zakoupíte rovnou židli kvalitní. Dá se tedy říci, že nákladnější počáteční investicí šetříte se budoucí peníze. Navíc se i tak dá narazit na obchody, které prodávají kancelářské židle levně a kvalita tím rozhodně není nijak ovlivněna. Stačí se na trhu zorientovat a vědět, kam se máte obrátit. Zbytek už je hračka.

Design hraje také důležitou roli

Špatná kvalita židle se většinou promítne i po stránce designu. A ruku na srdce, kdo by chtěl vlastnit nábytek, který byl sice velice levný, ale na první pohled působí naprosto otřesně? Zřejmě nikdo z nás. Nechte se proto inspirovat informacemi v tomto článku. My věříme, že vám ve vašem rozhodování zajistí úspěch.

Publikováno: 06. 04. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Eva Pivníková