Jaké překvapení může skrývat stará půda?

Nevím jak vy, ale hrozně miluji prolézat staré půdy, garáže, stodoly a dokonce i skládky. I když vím, jak hloupě to nyní asi vypadá, dovolte krátké vysvětlení. Právě zde se nachází mnoho úžasných věcí, které někdo odložil, pohodil, vyhodil, vyměnil za nové. Jenže mnoho z těchto již nechtěných věcí je stále funkční anebo se opět funkčními stanou, případně mohou posloužit jako originální dekorace, které v obchodě stojí hodně peněz. Navíc pokud zbožňujete styl bydlení vintage, venkov, industrial, retro, bývá docela potíž sehnat vhodné doplňky. Co vše je možné nalézt za poklady a jak je využít? To vám prozradím o pár řádků níže.

Zajímavé látky

Dřív se vyráběly látky hodně kvalitní a opravdu něco vydržely. Pokud najdete staré přikrývky, závěsy, ubrusy a další skvosty – rozhodně je nevyhazujte. Vezměte je domů, roztřiďte a vyperte. Dají se nastříhat na menší kousky a hodí se pro výrobu patchworku. Z patchworku mohou vzniknout úžasné přehozy, potahy, nové závěsy, koberečky, polštářky a zkrátka něco nového a originálního do domácnosti.

Vysloužilý nábytek

Vysloužilý nábytek je vůbec nejlepší. Dá se znovu nabarvit, očalounit a opravit. Mnohdy najdete opravdové skvosty – toaletní stolek, komodu, truhlici, houpací křeslo, poličky, starý psací stůl, židle a další. Nemáte-li dost představivosti, koukněte na internet a hledejte inspiraci, najdete ji tam spousty. Co nevyužijete v interiéru, se může hodit i do zahrady či na terasu. Starou židli, pokud se vám zdá již rozviklaná můžete použít k výrobě poliček, případně jako stoleček na květináč s kytkou. Pro sezení u počítače se samozřejmě vyplatí nákup nové kancelářské židle.

Staré fotografie

Pokud najdete někde prastaré fotografie a jsou na nich navíc ještě i vaši příbuzní, můžete si z nich vyrobit skvělou dekoraci na stěnu. Jestliže se nejedená o vaše příbuzné, můžete použít alespoň staré fotky motorek, aut, přírody, domů apod.

Jídelní židle

Velmi zajímavě vypadají starší jídelní židle i v případě, že je každá jiná. Mohou se tak stát dominantou kuchyně či jídelny. Často je každá židle natřená jinou barvou a opatřená novými polštářky, pro příjemné sezení. Případně si můžete ušít zajímavé „oblečky“ na židle. Ovšem vždy se snažte, aby interiér nepůsobil jako vetešnictví a aby bylo znát, že jde o úmysl, nikoliv slátaninu.

Publikováno: 04. 09. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Eva Pivníková