6 důvodů, proč si pořídit klimatizaci

Opakuje se u vás každý rok stejný scénář? Před letem vám vrtá v hlavě brouk a zvažujete koupi klimatizace, ale vždy to z nějakého důvodu ztroskotá. Během největších veder nadáváte, že jste si ji měli nechat namontovat. Teploty později ustoupí, a tak si řeknete, že to necháte až na další rok. My vám přinášíme 6 důvodů, proč byste už neměli váhat. Špičková zařízení včetně výkonné mobilní klimatizace Sinclair AMC 14P najdete v e-shopu, který provozuje eprofi.cz s.r.o. Za pozornost stojí také ochlazovače do haly a sortiment další techniky v podobě stavebních vrtáků, profesionálních pil, elektrocentrál, vibračních desek a pěchů či vibrátorů betonu. Mohlo by se vám hodit: V jenom ze specializovaných e-shopů najdete také stavební míchačky a ruční míchadla.

1. Zlepšuje kvalitu vzduchu

Mnoho klimatizací obsahuje prachový, antibakteriální filtr. Když zapnete klima, kromě chlazení se postará o čistší a kvalitnější vzduch ve vaší domácnosti.

2. Zabraňuje množení roztočů a plísní

Klimatizace, které dokáží udržet vlhkost vzduchu v místnosti, brání i množení těchto nepříjemných spolubydlících.

3. Výborný pomocník pro astmatiky

Pokud klimatizaci udržujete a pravidelně čistíte, dokáže výrazně zmírnit zdravotní potíže astmatiků. Ve vzduchu se nacházejí prachové částice, bakterie a různé alergeny, které klimatizace zachycuje na své filtry. Tip: Přečtěte si, jaká klimatizace je vhodná do bytu.

4. Skvělé řešení do místností se špatným větráním

Klimatizace je ideálním řešením do místností a prostor, které se buď nedají větrat, nebo se větrají těžko. Vydýchaný a zatuchlý vzduch působí na lidský organismus velmi negativně. Klimatizace vzduch rozproudí a osvěží ho.

5. Neomezuje vás

V dnešní době je tak mnoho možností, že pokud klima nemůžete u vás doma přímo montovat, stačí se poohlédnout po jejím mobilní verzi. Na trhu najdete množství značek, které nabízejí kvalitní mobilní klimatizace do bytu.

6. V létě chladí, v zimě hřeje

Klimatizace nejen chladí, ale i vyhřívá. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. V létě vám bude příjemně chladno a na podzim nemusíte čekat, až začne topná sezóna.

Publikováno: 10. 05. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Eva Pivníková