Trendy v bydlení v nadcházejících letech? Hlavní je rozdělení prostoru a pohodlí!

Rok 2020 je přelomový v mnoha ohledech, změnám se nevyhne ani interiérový design. Letošní rok totiž lidé trávili ve svých domácnostech více času než v jiných letech. Navíc jej trávili pospolu a v izolaci, bez možnosti kontaktu s ostatními členy rodiny nebo přáteli. Současně v domácím prostředí probíhala výuka, ale lidé ve svých domovech také pracovali. To sebou přineslo změny, které reflektuje bytový design. A jakým směrem se budou ubírat trendy v bydlení v nadcházejících letech?

Logické uspořádání a rozdělení prostoru

Velké otevřené prostory v bytech nebo domech? Jedině v případě opravdu velkých bytových jednotek, protože pandemie koronaviru přinesla změnu v chápání prostoru a nároků jednotlivých členů domácnosti na místo a s tím související nábytkové vybavení. Vzrostla poptávka po rozdělení prostoru a logickém uspořádání, aby se členové vzájemně ve výuce nebo při práci nerušili. Možností je řešit tento problém příčkami nebo vhodným sektorovým nebo účelovým nábytkem na míru, s čímž poradí v truhlářství Praha.

Místo na práci a relaxaci

Byt, který byl hlavně ve velkých městech místem k přespání, se stal lokalitou pro veškerou práci, ale i jedinou možnou relaxaci. Novým trendem, který bude proto dominovat v příštích letech, je maximum pohodlí a praktičnost. Nábytek musí maximálně využívat daný prostor, vhodné je nechat jej vyrobit na míru v truhlářství Marek za pomoci zaměření a následných 3D návrhů. Nepřijde tak ani centimetr plochy nazmar, nábytkem na míru se nadto vhodně využijí i dříve nevyužívaná místa, niky nebo zádveřní prostory pro uskladnění méně používaných nebo sezónních věcí.

Pohodlí pro tělo i duši

Více času doma znamená též udělat si pohodlí za všech okolností. Jak ještě vyladit interiér, aby nucený čas v izolaci nebyl utrpením? Pomohou příjemné barvy a různé doplňky. Právě u bytových doplňků, koberců, polštářů a dalších drobností se nemusíte bát experimentů. Vyzkoušet můžete ladění do módních barev, které jsou vyhlašovány pro každý rok. Letošní rok je královnou modrá, proto se nebojte mořských námětů nebo kombinací modré a korálové, případné modré a zlaté.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Interiér | Nábytek

Autor: Eva Pivníková