Vybrat stolek pod televizi, nebo nástěnný držák?

Koupili jste si novou televizi a řešíte její umístění? Prakticky lze vybírat ze dvou základních možností- stolkem pod televizi, nebo nástěnným držákem televize. Ale která varianta bude pro Vás vhodnější, případně jak toto příslušenství vybrat tak, aby Vám dobře a pohodlně sloužilo co nejdéle?

Stolek pod televizi ustupuje do pozadí, ale má neustále své výhody

Nejpoužívanější variantou umístění televize je neustále stolek pod televizi. Avšak nemusí se jednat o dřevěnou klasiku, kterou známe z obývacích pokojů našich maminek, nebo babiček, ale stolek pod televizi lze dnes zakoupit v moderním zpracování buď z MDF desek v nejrůznějších dekorech, nebo i z kombinace kovu a skla. Především kovové stolky se skleněnými policemi působí velmi moderně a jsou vhodné především do novostaveb a minimalisticky laděných interiéru, do kterých přidávají designový prvek. Při výběru takového stolku volte určitě model s bezpečnostním sklem, které je mnohem pevnější a v případě rozbití se nerozletí na spoustu nebezpečných střepů. Výhodou je u takového TV stolku častá možnost skrytého vedení kabelů v dutém prostoru, který bývá většinou umístěn v zadní straně stolku. Nevzhledné kabely pak neruší celkový ráz. Výhodou TV stolku jsou především přídavné police, na které můžete umístit další náležitosti televizní, nebo Hi-Fi sestavy (DVD a Blue- Ray přehrávače, audio systém, držáky na média, herní konzoli apod.

Držák na stěnu jako moderní a čím dál oblíbenější varianta

Nástěnný držák televize je moderní varianta jejího uchycení, která v posledních letech s rozvojem tenkých televizí získává na popularitě. Výhodou jsou jednoduché možnosti polohování televize, její umístění prakticky kamkoliv na stěnu bez vlivu dalších prvků a velmi čistá instalace (jen je třeba brát v úvahu nutnost kabelů od napájení a antény, které mohou celkový vzhled výrazně rušit. Při výběru vhodného nástěnného držáku televize berte v úvahu především maximální dovolenou hmotnost televize pro daný držák a splnění odpovídající normy VESA (rozteč šroubů pro uchycení televize).

Publikováno: 03. 09. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Eva Pivníková

Tagy: držák televize | tv stolek