Všestranná šatní skříň, která by ve vaší domácnosti neměla chybět

Šatní skříň je nedílnou součástí každé domácnosti. Základní nábytek, který nám pomáhá uskladnit všechno naše oblečení a prádlo. Díky tomu se nám především lépe daří udržet v domě pořádek. Pod šatní skříní můžete rozumět i vestavěnou skříň či šatník a jejich největší výhodou je to, že bývají opravdu prostorné, takže do nich odložíte vše potřebné. Navíc šatní skříně častokrát dotvářejí celkový dojem z místnosti a spolu s dalším nábytkem vytvoří dojem útulného domova. Jsou vhodné do jakékoliv místnosti a to do ložnice, dětského i pokoje pro hosty i na chodbu, do šatny či předsíně. Nabídka obchodů vám dnes umožňuje vybírat si ze skutečně bohaté nabídky, tak neváhejte a pořiďte si i vy svou šatní skříň. Co si o výběru šatní skříně myslí odborníci na nákup z portálu InternetovyPoradce.cz, který slouží jako nákupní galerie a usnadňuje výběr zboží všeho druhu?

Šatní skříň - jak vybrat tu správnou?

Šatní skříň může mít mnoho podob. Můžete si vybrat věšákovou nebo Poličkové skříň, ale nejčastější volbou je kombinace obou variant, díky čemuž získáte prostor pro všechno vaše šatstvo. Základem při výběru šatních skříní je volba kvalitního materiálu a dostatečný prostor, který musí být navíc i velmi efektivně rozdělen. Každý jeden centimetr ve skříni musí být využit! Další důležitá kritéria při koupi šatní skříně jsou její rozměry, tedy šířka, výška, ale i hloubka. Třeba si proto předem ujasnit, kam chcete skříň umístit, ale nezapomínejte na to, že čím větší skříň vyberete, tím lépe pro vás. Zvažte i typ otevírání. Ve velkých prostorech je to v podstatě jedno, ale v skromnějších místnostech je vhodnější šatní skříň s posuvnými dveřmi. Je to proto, že na otevírání potřebujete určitý prostor a klasické otevírání dvířek by vám nemuselo vyhovovat.

Šatní skříň z lamina? Proč ne ?!

To, jak dlouho vám vaše šatní skříň vydrží, záleží zejména na materiálu ze kterého je vyrobena. Mezi nejkvalitnější patří skříně z masivního dřeva, ale ty vyžadují určitou péči a patří k nejdražším, proto mnozí lidé hledají raději jiné řešení. Výbornou alternativou jsou šatní skříně z laminované dřevotřísky (lamino). Ty jsou dostatečně odolné, stabilní a na rozdíl od masivních skříní se velmi snadno čistí. Obrovskou výhodou je i fakt, že lamino se vyrábí v nekonečných odstínech a vzorech, takže je velmi jednoduché sladit vaši novou skříň s již existujícím nábytkem.

Publikováno: 13. 08. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Interiér | Tipy

Autor: Martina Zemánková

Tagy: jak vybrat šatní skříň | šatní skříň