Zemní vruty jsou ideální pro založení stavby

Zdá se vám klasické betonování poněkud pracné a časově náročné a hledáte jinou alternativu? Zemní vruty jsou ideálním řešením. Jedná se o moderní technologii ve stavebnictví, která s sebou přináší hned několik benefitů. V následujících řádcích vám prozradíme, proč zemní vruty jsou tou správnou volbou.

Zapomeňte na beton, použijte zemní vruty

Betonování je fyzicky a časově velmi náročné. Především kvůli tomu, že musíte čekat 3-4 dny než beton ztvrdne a vy můžete pokračovat v práci. Mimochodem v nepříznivém počasí trvá tvrdnutí betonu i týden. To v případě zemních vrutů nemusíte řešit, snadno je zavrtáte do země v jakémkoliv počasí i měsíčním období.

Technologie šetrná k životnímu prostředí

Zemní vruty neobsahují žádné chemické látky, tudíž nehrozí znečištění. Vyrábí se z oceli, která je následně žárově pozinkována, abychom předcházeli korozi. Dodavatelé ze Slovenska uvádí, že kvalitní zemní vruty mohou vydržet i padesát let. Navíc vruty lze snadno recyklovat nebo přemístit. Případná demontáž stavby (hodí se například pro zahradní domky) tedy nepředstavuje žádné potíže, stačí vruty vytáhnout ze země.

Jak používat zemní vruty?

Zemní vruty zvládnete hravě aplikovat do země i svépomoci. Vystačí vám k tomu pouhý roxor nebo jiná kovová trubka, která slouží jako dlouhá páka. Následně tyč zastrčíte do předvrtaného otvoru, který se nachází na horní části vrutu. Posléze už jen otáčíte tyčí a zavrtáváte vrut do země. Pokud vám terén znemožňuje vrut dostatečně zavrtat, zkuste použít speciální instalační T klíč, ten poskytne větší rameno síly.

Tip na závěr

Jakmile zemní vrut vrtáte do země, dbejte na to, aby byl ve svislé poloze. Pohlídat si to můžete obyčejnou vodováhou nebo přímo speciální rohovou vodováhou. Po přiložení zjistíte, zda se vrut nachází ve svislé poloze v obou směrech.

Publikováno: 28. 01. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Eva Pivníková