Aku šroubovák - perfektní pomocník, který vám ušetří čas a energii

Různé praktické akumulátorové nářadí na baterii zná velmi dobře asi většina z nás, protože jeho uplatnění je velmi rozsáhlé a tak v domácnosti, tak na zahradě, je právě aku nářadí nepostradatelným pomocníkem, který šetří váš čas i energii, kterou musíte vynaložit oproti použitím běžného manuálního nářadí. Asi vůbec nejznámější a velmi využívanou aku pomůckou je právě aku šroubovák, který vám různé činnosti v domácnosti, jako např. skládání a montáž nábytku výrazně zrychlí, zdokonalí a usnadní, přičemž šetří i vaše zápěstí (všichni, co už smontovali nějaký nábytek jen pomocí klasického šroubováku, vědí jistě velmi dobře ocenit ten obrovský rozdíl mezi montáží klasickým a aku šroubovákem.

Jak si vybrat správný šroubovák?

Při výběru jakéhokoliv nářadí je důležité umět se správně rozhodnout a toto pravidlo jistě platí i pro výběr aku šroubováků, které jsou na trhu dostupné v různé kvalitě a funkčnosti. Pokud chcete, aby váš aku šroubovák něco vydržel a dobře vám sloužil i několik let, určitě sáhněte po velmi kvalitních, značkových výrobcích, které jsou opravdu profesionálně, dlouhodobě zatížitelné (to znamená, že zvládnou i opravdu náročné nasazení) či dokonce odolné i vůči případnému pádu. Z dlouhodobého hlediska se vám o něco vyšší investice do kvalitního aku šroubováku určitě vyplatí víc, než kdybyste ho museli pravidelně měnit za nový.

Kvalitní šroubovák s funkcí vrtání

Aku šroubovák si můžete vybrat i jako akumulátorový vrtací šroubovák, se kterým je možné nejen šroubovat, ale také vrtat, např. jednostupňový, kde se otáčky zvyšují pomocí spínače nebo dvoustupňový či dokonce aku vrtací šroubovák s příklepem vhodný i pro vrtání do velmi tvrdých materiálů a povrchů, jako je beton či pálená cihla. Takový typ aku vrtacího šroubováku s příklepem se vám může hodit např. i pokud montujete svítidla na stěnu, strop nebo fasády budov, při montáži zábradlí na schody a podobně.

Publikováno: 01. 08. 2017

Kategorie: Tipy

Autor: Martina Zemánková

Tagy: aku šroubovák | jak vybrat aku šroubovák | typy šroubováků