Jak správně vybrat vchodové dveře do bytu?

Proč byste si měli dát při výběru vchodových dveří do bytu záležet? Třeba proto, že během své životnosti projdou tisíci otevíracími a zavíracími cykly. A také proto, že by vás měly ochránit před rozšiřujícím se ohněm či nezvaným hostem, který dostal zálusk na váš majetek. Jde doslova o předěl mezi venkovním světem a vašim soukromím – a to je dostatečný důvod, proč na dveřích do bytu zbytečně nešetřit a pořídit si takové, na které bude radost pohledět.

Vchodové dveře do bytu, nebo domu?

V čem se vchodové dveře do bytu liší od těch, které jsou určeny do rodinných domů? První rozdíl je patrný v ceně. Modely určené do bytu jsou obvykle levnější. Je to proto, že na ně nejsou kladeny tak vysoké bezpečnostní a tepelně izolační požadavky. I přesto vám však budou dobře sloužit – tedy za předpokladu, že se po nich poohlédnete u specializovaného prodejce, který nabízí zboží od renomovaných výrobců.

Dveře, které zastaví požár

Máte panický strach z ohně? K požáru může dojít kdekoliv, stačí jeden nezodpovědný soused a dům je za pár minut v plamenech. Rychle se rozšiřující plameny mohou na dostatečně dlouhou dobu zadržet dveře s protipožární úpravou. Poznáte je podle označení EL 30 nebo EL 45. Tyto typy dveří by měly ohni odolat po dobu 30, respektive 45 minut. Což je doba, během které se evakuujete do bezpečí.

Dveře, které zloděj neotevře

Bez ohledu na to, zda máte doma spoustu cenností, byste měli zvážit pořízení bezpečnostních vchodových dveří. Narušení soukromí není příjemné a jen těžko pak budete vnímat domov jako bezpečné místo. V praxi se bezpečnostní dveře rozdělují do šesti tří definovaných normami ČSN EN 1627 až ČSN EN 1630. Na základě příslušnosti do konkrétní třídy pak disponují určitými bezpečnostními prvky. Chcete poradit? Obraťte se na kvalifikované prodejce dveří značky ERKADO. Výrobce je na trhu přes 35 let, nabízí širokou škálu interiérových i venkovních dveří a zajišťuje také montáž a opravy. Více se dozvíte na https://dvere-erkado.cz/.

Publikováno: 18. 10. 2017

Kategorie: Stavba&rekonstrukce | Dveře

Autor: Eva Pivníková

Tagy: jak vybrat vchodové dveře | vchodové dveře do bytu