Bytové doplňky vybírejte důkladně a s rozumem

Fáze zařizování interiéru patří mezi ty nejoblíbenější. Nejen samotné podlahy, barva stěn či nábytek, ale především bytové dekorace hrají v dekorování velkou roli. Pro někoho jsou doplňky do bytu pouze maličkostí, které nevěnují až tak velkou pozornost jako zmiňovanému nábytku, no pravdou je, že bez vhodně zvolených doplňků bude váš interiér působit neúplně. Vybrat hezké doplňky do bytu však vůbec není jednoduché a to zejména v dnešní době, kdy je v obchodech najdete nekonečně mnoho. Při pohledu na přeplněné police se vám může snadno zatočit hlava a tak buď zmatení odejdete z obchodu pryč nebo v horším případě nakoupíte bez rozmýšlení množství nepotřebných doplňků, které v konečném důsledku ani nevyužijete. Barevné sladění berte vážně především v případě, že doma trávíte většinu dne - například z důvodu psaní PR článků při homeoffice.

Doplňky do bytu - jak na to?

Základním pravidlem při nákupu bytových doplňků je střídmost. Bohatá nabídka obchodů může způsobit, že nakoupíte doplňky do bytu, které sice vypadají hezky, ale k vašemu stylu zařízení se absolutně nehodí. Nebo se také hodí, ale máte je už tolik, že interiér působí zbytečně přeplněným dojmem, místy až kýčovitě. Přemýšlejte a spíše jako nějaký doplněk koupíte, ujistěte se, že se bude velikostí, barvou, ale i stylem hodit do vašeho interiéru. Vizualizujte a představte si, kde zmíněný doplněk umístíte, případně s jakým jiným doplňkem ho zkombinujete. Vše by mělo materiálově, ale i barevně spolu ladit - jen tak můžete vytvořit vkusný a oku lahodící domov, který ohromí každou vaši návštěvu.

Jak sladit barvy v domácí pracovně?

Barvy vyzařují specifikou energii a v pracovně se potřebujete především soustředit. Proto se vyvarujte tmavších odstínů a preferujte příjemné tóny. Dobrou volbou jsou například zemité a hnědavé odstíny, stejně jako vkusná kombinace meruňkové, béžové či zelenkavé. Barvy by na vás neměly neměly působit rušivě, ale naopak ve vás vyvolat pocit bezpečí. A co se týče doplňků, v pracovně nejsou příliš zapotřebí. Vystačíte si s motivačním nebo jiným obrázkem, od pompézních dekorací upusťte, zbytečně by odváděly vaší pozornost.

Doplňky do bytu - kvalita či kvantita?

Když nakupujete doplňky do bytu, myslete na to, že je lepší investovat do zajímavé a originální věci, než koupit něco tuctové, něco, co najdete v každé druhé domácnosti. Pokud najdete jedinečný bytový doplněk, který se vám líbí, raději si za něj připlaťte, protože někdy stačí opravdu jen pár vkusně zvolených doplňků v interiéru na to, abyste vytvořili něco zajímavého a nepřehlédnutelné. Pokud jde o barvy, určitě není dobré kombinovat příliš mnoho odstínů. Ideální je zvolit jednu dominantní barvu a k ní jednu doplňkovou, přičemž je lepší sahat po neutrálních a nadčasových barvách, které se vám po pár měsících neokoukají a budou vypadat hezky i po delším čase.

Publikováno: 13. 09. 2019

Kategorie: Interiér | Tipy

Autor: Martina Zemánková

Tagy: bytové doplňky