Jak si vybrat křeslo? Není to tak složité!

Občas se nám stává, že částečně doplňujeme nebo měníme celý interiér naší pokoje nebo dokonce celého bytu. Asi nejčastěji vyměňujeme sedací soupravy, hledáme účelnější způsob vytváření lůžek na spaní pro příležitostné hosty a rodinné návštěvy. Křesla patří do bytu, o tom není pochyb. Vybrat křeslo tak, aby zapadlo do našeho interiéru, není příliš složité. Moderní křesla mají většinou vysoké opěradlo, područky a menší rozměry, takže se vejdou i do menších místností.

Klasický, střídmý nebo exotický interiér místnosti

Pokud dáváte přednost klasickému stylu nábytku, pak by vám mohlo vyhovovat pohodlné křesla \"ušák\", které ale lépe vyniknou v prostornějších místnostech. V současné bytové módě je retro interiér a v něm by neměly chybět retro křesla. To má většinou subtilnější dřevěnou či kovovou konstrukci s výraznými potahovými materiály a kresbou. Do exotického interiéru se hodí z vypletená ratanu, banánového listí nebo vodního hyacintu. Jejich exotičnost je však často na úkor pohodlnosti sezení. Pokud si chcete vytvořit interiérovou atmosféru ve stylu vintage, volte například křeslo s prošívaným a bohatým zdobením.

Křeslo hlavně ke čtení

Křeslo pro čtení je většinou skloněna do pohodlného polosedu. U ušáku je výhoda, že si hlavu můžete opřít o boční oblouky. Při nákupu je důležité si uvědomit to, aby bylo křeslo co nejpohodlnější, protože je zde předpoklad, že v něm strávíme hodně času s knihou v ruce. Výběr křesla do obývacího pokoje není, kvůli funkčnosti a také stylu interiéru této společenské místnosti, zanedbatelný úkol.

Křeslo je důležitou součástí obývacího pokoje

Pokud je nábytek v obývacím pokoji už rozmístěný, pak máme lepší představu o prostorových možnostech. Pro některé obývacích pokojích je výhodnější použít samotné křesla, pro jiné obývacího pokoje se dají využít kombinace křesla a taburetek, především v menších místnostech. Jednou z možností, jak zvýšit počet míst k sezení i v obývacím pokoji, jsou klubová křesla. Jsou to menší křesla vhodné k doplnění a zvýšení kapacity sezení v našem obývacím pokoji.

Publikováno: 13. 08. 2017

Kategorie: Interiér | Tipy

Autor: Martina Zemánková

Tagy: jak si vybrat křeslo | jak vybrat křeslo