Jak si vyrobit vlastní vánoční dekorace a moderně je zkombinovat?

Jak do vánoční výzdoby přinést trochu více originality a osobního stylu? Sáhněte po vlastnoručně vyrobených dekoracích. Často recyklují staré materiály a probudí ve vás trochu uklidňující kreativity. Zapomeňte na chvíli na otravné povinnosti a pusťte se do vyrábění co nejkrásnějších dekorací podle vlastního vkusu. Je to velmi jednoduché a jistě to zvládne každý. Nakonec zbývá pouze vhodná kombinace s moderními prvky a vánočním osvětlením.

Stromečky ze šišek

Budete potřebovat malý keramický květináček, šišku, lepidlo, a třpytivou barvu či jinou dekoraci. Šišku přilepíme do květináče a podle libosti můžeme nabarvit na zeleno, případně dekorovat zlatými či stříbrnými třpytkami. Tato jednoduchá dekorace vypadá velmi pěkně s dřevěnou hvězdičkou nahoře. Vyrobené šiškové stromečky se hodí jako dekorace vánoční tabule, na poličky a umístit mezi ně můžete světelné řetězy, které je večer efektně osvítí.

Adventní věnec

Typická vánoční dekorace, s jejíž výrobou bychom měli začít alespoň čtyři týdny před Vánoci. Moderní adventní věnec může mít mnoho podob. Od klasické kulaté, kdy jsou čtyři svíčky umístěny na podkladu z chvojí, až po moderně vyrovnané čtyři svíčky ve stojánku a pod nimi mohou být libovolné dekorace. Věnec si můžete samozřejmě koupit, ale ten vlastnoručně vyrobený lépe sladíte s další výzdobou. Až budou na poslední advent hořet všechny čtyři svíčky, získáte navíc krásnou svítící dekoraci.

Adventní věnec

Typická vánoční dekorace, s jejíž výrobou bychom měli začít alespoň čtyři týdny před Vánoci. Moderní adventní věnec může mít mnoho podob. Od klasické kulaté, kdy jsou čtyři svíčky umístěny na podkladu z chvojí, až po moderně vyrovnané čtyři svíčky ve stojánku a pod nimi mohou být libovolné dekorace. Věnec si můžete samozřejmě koupit, ale ten vlastnoručně vyrobený lépe sladíte s další výzdobou. Až budou na poslední advent hořet všechny čtyři svíčky, získáte navíc krásnou svítící dekoraci. TIP: Přečte si návod jak vlastnoručně vyrobit krásný adventní věnec.

Šité dekorace

Další jednoduchou a efektně vypadající možností, jak si vytvořit pěkné vánoční dekorace, jsou šité ozdoby. Stačí si opatřit pěknou látku, mít materiál na výplň a s trochou šikovnosti si ušijete pěkně hvězdičky, sněhuláky, stromečky a další libovolné motivy. Tyto vyrobené ozdoby můžete buď zavěsit, nebo je použít jako dekoraci na stůl a poličku. Opět se budou pěkně vyjímat i v kombinaci s vánočním osvětlením a alespoň ve tmě nezaniknou.

Sušené ovoce

Vyrobit si dekoraci ze sušeného pomeranče dokáže snad každý. Stačí na plátky nakrájet ovoce, propíchnout nití, pověsit a nechat uschnout. Pro více dekorativní efekt můžete do plátku pomeranče zapíchnout hřebíček. Hotové usušené ovoce se dá použít na stromeček, pro ozdobení adventního věnce, pro pověšení na záclony, jako zdobení girlandy z chvojí a podobně. Fantazii se meze nekladou a kromě krásně vypadající přírodní dekorace získáte navíc i voňavý doplněk. Zdobit nemusíte pouze sušeným ovocem, ale skvěle fungují i různé druhy koření. Známá je například skořice a hvězdičky badyánu. Jaké je další vánoční koření a jak pomáhá?

Zelené dekorace všude

V zimních měsících to venku není příliš veselé a zelená barva se těžko hledá. Jehličnany si naštěstí drží svůj krásný vzhled po celý rok a mohou posloužit jako výborná vánoční dekorace. Použít můžete větve z libovolného jehličnanu a dozdobit je můžete zavěšením všemožných dekorací. Krásně vypadají například se zakomponovaným vánočním osvětlením. Když z větví uděláte girlandu, ozdobíte s nimi vchodové dveře a přidáte je na poličky či na zábradlí u schodů, krásně vyzdobený domov bude samozřejmostí.

Perníčky a ozdobné cukroví

Další možností, jak spojit příjemné s užitečným, je výroba vánočního cukroví. Podívejte se na recepty na perníčky a ozdobte si je podle vlastní fantazie. Podobně okrasně mohou fungovat i další druhy receptů na vánoční cukroví.

Publikováno: 22. 09. 2017

Kategorie: Interiér | Dekorace

Autor: Eva Pivníková

Tagy: vánoční dekorace | výroba vánočních dekorací