Vyplatí se sjednání majetkového pojištění? Nespoléhejte na náhodu

Všichni si asi říkáte, že živelné katastrofy typu povodně, požáru nebo úderu bleskem nemohou postihnout zrovna vaši nemovitost. Jenomže ono se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ostatně i proto pojišťovny nabízejí některé specializované produkty, které by vás měly ochránit před následky nejenom živelných katastrof. Jedním z těch nejpopulárnějších druhů pojištění je majetkové pojištění.

Kdy se vyplatí majetkové pojištění?

Majetkové pojištění je naprosto zásadní pro váš osobní klid v běžném životě. Přeci se nechcete při každé bouřce nebo dlouhodobém odchodu z domu strachovat, co všechno se může s domem či bytem stát. Pojištění majetku tak nabízí tu nejlepší možnost jeho zajištění proti nenadálým situacím, k nimž se řadí i vloupání. Výhodou je, že některé pojišťovny k pojištění majetku zdarma sjednávají i pojištění domácnosti.

Co zahrnuje majetkové pojištění?

Pojišťovny do svého pojištění majetku samozřejmě nezahrnují pouze zajištění nemovitosti nebo domácnosti, ale také některé další objekty. Kvalitně sjednané majetkové pojištění by vás mělo ochránit před požárem, povodní nebo bouří – a překvapivě i před zabouchnutými dveřmi či ztracenými klíči. Další situací, kdy se pojištění hodí, je vytopení souseda. Hlavně ve velkých panelových domech se relativně často stává, že z pračky unikne voda nebo třeba přeteče vana. Následky takového neštěstí jsou dalekosáhlé.

Jak je pojistné placeno?

Výše vámi placeného pojistného samozřejmě závisí na mnoha faktorech. Typicky se jedná o velikost obydlené plochy – a pojišťovací specialista bude brát v úvahu i rizikovost oblasti. Bydlíte-li například blízko řeky, očekávejte o něco vyšší měsíční částky. Smlouva s pojišťovnou je uzavřena na dobu neurčitou a pojistné musíte vždy zaplatit běžným způsobem podle platebních podmínek. Můžete zvolit měsíční, čtvrtletní nebo dokonce roční platby. V pojištění majetku je pochopitelně zahrnuto i pojištění domácnosti.

Spoléhat na náhodu se rozhodně nevyplatí. Žijte klidným životem a sjednejte si kvalitní pojištění, které vás ochrání před nenadálými situacemi.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Tipy | Finance

Autor: Eva Pivníková