Kvalitní matrace - perfektní spánek pro celou rodinu

Když zařizujeme dětské pokoje, či ložnice, lidé kladou velký důraz na výběr nábytku, či např. barvu stěn. Samozřejmě i to je velmi důležité. A to nejen z hlediska správného rozložení nábytku v místnosti a správně zvolené barvy na stěnu. Netřeba zapomínat ani, že stejně důležitý je i matraci, na kterém budeme několik let spát. Je dost možné, že bude ve značné míře ovlivňovat náš den. Protože postel a matraci patří k těm nejdůležitějším prvkem, ať už ve vaší ložnici, nebo dětských pokojích. Je velmi dobře známo, že v posteli trávíme až třetinu života. Tedy je nad slunce jasné, že kvalitní spánek na kvalitním matraci je nesmírně důležitý. Pokud se nevyspíte pořádně a ráno se budete probouzet rozlámaný, kde tu vás bude bolet, či píchat, tak váš den nebude vůbec růžový. Proto se při koupi postele, v případě, že k ní není matrace, třeba zaměřit na kvalitních výrobců s dobrými zkušenostmi. Měly by mít v nabídce široký výběr kvalitních matrací. Tedy máte možnost vybrat si ten nejlepší, který bude vyvohovať právě vám. V případě, že si nevíte dát při výběru rady, kvalifikovaný personál vám ochotně poradí a určitě pomůže vybrat ty správné matrace pro celou rodinu.

Vybíráme matrace

Před koupí by bylo dobré, ujasnit si pár věcí, jaké jsou naše požadavky na vlastnosti, které chceme aby měl. Tedy jak velký matraci budeme potřebovat, zda má být tvrdší, měkčí, jakou by měl mít tuhost, nosnost, materiál, ze kterého má být vyroben. V neposlední řadě je velmi důležité vědět a vybírat podle toho, zda jej budeme využívat na příležitostné nebo každodenní spaní. Velmi praktické je kupovat takové, které mají možnost svléknout potah, abyste ho mohli jednou za čas vyprat.

Čistíme matrace

O matrace se musíme pravidelně starat, a to hlavně ze zdravotního hlediska a samozřejmě z hlediska jejich životnosti. Je dobré je několikrát za rok otáčet, pravidelně vysávat a vyvětrat. Buď takovou formou, že z nich stáhnete ložní prádlo a necháte jejich větrat při otevřeném okně, pokud je to možné i celý den a důkladně z obou stran vysajete. V případě příznivého počasí je dobré jejich venku pořádně vyklepat a nechat na sluníčku po celý den. Matrace se důkladně provzdušní a odpaří se zápachy. Pokud máte možnost je dát ven iv zimě, udělejte to. Samozřejmě, nemusí to být na celý den, stačí méně, protože se tím zahubí různé parazity, roztoče či štěnice, které žijí v matracích.

Publikováno: 13. 07. 2017

Kategorie: Interiér

Autor: Martina Zemánková

Tagy: jak vybrat matraci | kvalitní matrace | matrace