Aby dům dýchal za vás

Pořídit nové bydlení je náročný proces, který nejenže provětrá vaše peněženky, ale hlavně je náročný na technologické postupy, jež musí garantovat, že život v novém bude ekonomicky zvládnutelný a hlavně zdraví prospěšný. O čem je řeč? Nejnovější technologie sice nabízejí dokonalé utěsnění oken, dveří nebo maximální zateplení domu, ale v praxi je tato dokonalost spíše ke zlosti, nežli k užitku. Achillovou patou je cirkulace vzduchu, která není v uzavřených prostorech ideální.

​Hermetické uzavření není optimální

Většina majitelů nemovitostí přemýšlí o hermetickém uzavření, aby ušetřilo náklady za topení. Málokdo ale vnímá, že pokud dům dostatečně nedýchá, nastává problém s kondenzací a následné riziko vzniku plísní. Jediným skutečně funkčním řešení, jak z toho ven, je pořízení rekuperace a ventilace. Odtahový ventilátor dokáže odsát vzduch z místnosti. Tím zabraňuje, aby se v těchto místnostech usazovala pára či zápach. Ventilátory najdou uplatnění v koupelnách, sociálních zařízeních, ale i v kuchyni nebo v šatně.

​Zbaví vás vlhkosti

Dle typu mají odtahové ventilátory možnost spínání s časovým doběhem nebo zpoždění zapnutí, mohou být zapnuté pomocí hygrostatu, čímž reagují na zvýšení vzdušné vlhkosti, některé z nich obsahují další senzory, jako světelný či pachový senzor. Všechny ventilátory jsou vhodné i pro velmi malé prostory a mají moderní design, nejsou energeticky náročné a jejich příkon je velice malý. Vybírejte ze značek iCON, Avio, Pulsar, Pulsar Basic, Aviant a Aventus. Každý typ má svou charakteristickou technologii, která je příhodnější pro konkrétní umístění. Nechte si poradit od odborníků z A-Invent.

Publikováno: 30. 09. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Stavba&rekonstrukce

Autor: Eva Pivníková