Na nespavost bylinky i kvalitní matrace. Co vyzkoušíte jako první?

Trápí vás nespavost? Ta může mít opravdu špatné důsledky. Během spánku totiž dochází k regeneraci organismu, naše orgány odpočívají, nabírají novou energii a sílu. Během spánku se dává dohromady naše trávení po náročném dni, také se dostávají do pořádku kognitivní funkce člověka a probouzejí se tělu potřebné hormony. V případě, že jste se rozhodli s nespavostí zatočit, pomůže vám nová matrace. Ať už máte rozměr matrace 80x200 nebo 180x200, v každém případě najdete na trhu kvalitní matraci, na které se bude usínat jako v pohádce. Jestliže jste však v nedávné době matraci vyměňovali a nespavost stále přetrvává, zkuste to s bylinkami.

Bylinky jsou pomocníkem v mnoha situacích. Poradí si jak s nespavostí, tak také s mnohými dalšími zdravotními problémy. Nás však nyní nezajímají zdravotní problémy, které nás často sužují, ale zajímá nás nespavost a bylinky, které na nespavost pomáhají. Jaké to tedy jsou?

Kozlík lékařský

Pomocníkem při nespavosti může být kozlík lékařský, který působí jako mírné, přesto velice účinné sedativum. Kozlík lékařský dokáže uklidnit nervozitu člověka, také nás zbavuje úzkosti, duševního napětí. Mnozí lékaři dokonce tvrdí, že kozlík lékařský dokáže opravdu velice účinně a rychle posilovat naše nervy.

Bacopa

Další bylinkou, která zatočí s nespavostí, je bacopa. Že jste o ní ještě neslyšeli? To je velká chyba! V poslední době se jedná o velice oblíbenou bylinu, která pomáhá například při problémech se spánkem. Kromě jiného však zlepšuje paměť člověka, také posiluje výkon mozku a ulevuje od únavy nebo neklidu. Lidské tělo také zbavuje nahromaděného stresu a napětí.

Vrbka úzkolistá

Třetí bylinkou, která ulevuje od nespavosti a konečně nám dává možnost se pořádně a dostatečně vyspat, je vrbka úzkolistá. Ta kromě nespavosti bojuje také s chorobnou úzkostí a strachem, také s psychickým napětím.

Publikováno: 29. 01. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Eva Pivníková