Postele z masivu pro královský spánek: Jaké jsou jejich přednosti?

Postel se v dnešním světě designérů stala spíše jakýmsi bytovým doplňkem, než obyčejným místem určeným k odpočinku. Avšak ani v tomto případě nemusí platit staré, známé pravidlo \"Pro krásu se trpí\". Dnešní postele z masivu mají totiž hned několik výhod, ať už jde o praktičnost, pohodlnost nebo jejich vizuální stránku. Podle jakých pravidel bychom si tedy měli vybírat postele, či bytové doplňky, aby měly všechny tyto výhody?

Praktičnost postele z masivu

Pokud už jste či nejste ten typ člověka, který při zařizování svého interiéru dívá hlavně na cenu, s doplňkem v podobě masivního nábytku, jako například postel, komoda či dokonce okna určitě ušetříte. Představte si ložnici, uprostřed níž se nachází mohutná, masivní postel. Samotné postele z masivu v sobě skrývají nádhernou výhodu a sice, že v místnosti vyplní většinu jejího prostoru. Jejich okolí tedy stačí už jen doladit pár jemnými doplňky a voilà, mistrovské dílo je hotovo! Takto samotná pokoj, i když obsahuje jen pár kusů nábytku, nepůsobí prázdno, ale naopak elegantně a minimalisticky díky unikátnímu vzhledu postele. Tuto teorii \"masivnosti\" však můžeme použít na kterýkoliv kus většího nábytku. Výsledný vzorec po zavedení naší teorie do praxe by tedy zněl následně: Jeden kus masivního nábytku se rovná minimálnímu počtu doplňků v jeho okolí.

Pohodlnost nad zlato

Výhodou masivních postelí je jejich pohádková pohodlnost, kterou vám dokáží nabídnout. Zmíněná pohodlnost přichází hned v několika formách. První z nich je velikost. Tedy stála záruka toho, že i v případě nečekaného hosta vedle vás, budete mít oba kopec místa a nerušený spánek po celou noc. Druhou formou je samozřejmě kvalita těchto krásných, masivních zázraků v podobě dlouhé životnosti. Třetí a zároveň poslední výhodou je diskrétnost. Právě tyto postele z masivu zůstanou zaručeně nejtišším kouskem nábytku ve vaší domácnosti i po letech používání.

Okem designéra nebo na druhu a barvě materiálu záleží

Nemělo by se zapomínat na to, že vizuální stránka vaší postele z masivu by měla samozřejmě ladit se svým okolím a stylem, ve kterém je interiér zařízen. Nicméně jedno je stále jisté, zda se rozhodnete pro buk, dub nebo borovici, světlou nebo tmavou barvu, matný nebo lesklý vzhled, dřevo vždy bylo, je a bude v módě!

Publikováno: 13. 06. 2016

Kategorie: Interiér | Tipy

Autor: Martina Zemánková

Tagy: postel masiv | výhody postele z masivu