Jarní čištění oboustranných kamen na dřevo

Kamna

Jaro konečně přišlo a s ním i teplejší počasí, které poskytuje dostatek času na kontrolu vašich oboustranných nebo jednostranných kamen na dřevo před přestávkou. Tím zajistíte, že až přijde podzim, bude váš hořák na dřevo připraven a ochoten pracovat. Kromě toho si nechte vyčistit komín.

Obsluha vašich oboustranných krbových kamen

Pokud si nejste jisti, zda jste schopni provést servis vašich krbových kamen, doporučujeme vám najmout si technika. Webové stránky vám pomohou najít vhodnou osobu pro danou práci.

Pokud se do toho chcete pustit sami, přečtěte si před zahájením práce uživatelskou příručku.

Vyprázdněte hořák na dřevo - to zahrnuje vyjmutí všech vnitřních součástí, jako je rošt, šamotové cihly, přepážka a popelník. Při manipulaci se šamotovými cihlami buďte obzvláště opatrní, protože mohou být náchylné k praskání a odlamování.

Vysajte vnitřek kamen na dřevo, abyste odstranili veškeré zbytky nečistot nebo popela. Možná bude nutné použít škrabku a drátěný kartáč, abyste se před vysáváním zbavili dalších nečistot. To vám pomůže snadno posoudit stav interiéru.

Vyčistěte každou součást zvlášť - je to také vhodná chvíle pro kontrolu případných známek poškození a případné objednání nových dílů nebo šamotových cihel.

Detaily dveří a exteriéru

Předtím, než budou vnitřní části dveří vráceny zpět, bude třeba věnovat jim určitou pozornost. Vyjměte sklo, abyste ho vyčistili a zkontrolovali, zda není poškozené. Kromě toho zkontrolujte těsnění

Kamna na dřevo se v domácnostech často stávají středem pozornosti, proto je důležité, aby vypadala stejně atraktivně, jako byla navržena. Proto je třeba věnovat velkou pozornost vnějšímu vzhledu.

Zkontrolujte, zda není rezavá, a v případě potřeby ji odstraňte. Kamna na dřevo můžete také natřít novým nátěrem.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Eva Pivníková