Sháníte rychlou nebankovní půjčku? Přečtěte si, jak postupovat

Termíny rychlá půjčka či nebankovní půjčka Praha (doplňte jakékoliv město...) patří k nejvyhledávanějším slovním spojením, které uživatelé každodenně zadávají do vyhledávačů. Důvod je prostý – jen málokdo má finanční rezervu pro případy, kdy na účtu nezbude ani koruna navíc. Patříte-li do této skupiny i vy a akutně potřebujete půjčit peníze, nepřestávejte číst. Prozradíme vám to nejdůležitější, co byste měli o segmentu nebankovních půjček vědět.

Bezpečnější, ale méně dostupné

Tzv. mikropůjčky se na český trh dostaly v roce 2009 a od té doby se těší velké popularitě. Největší výhoda těchto produktů spočívá v možnosti sjednání online bez nutnosti návštěvy pobočky. V minulosti šlo navíc o velmi dostupné produkty, o které mohl zažádat takřka kdokoliv. Respektive o ně může usilovat kdokoliv i nyní, ale pro určitou skupinu zájemců jsou již nějakou dobu zapovězeny, a to z důvodu významných legislativních změn. Na poskytovatele nebankovních úvěrů nyní dohlíží ČNB a důsledně trestají subjekty, které nesplní zákonem stanovené podmínky. Což je dobrá zpráva pro každého, kdo má obavu z toho, aby nenaletěl podvodníkům a úvěrovým predátorům. Horší zpráva pak pro lidi, kteří potřebují rychlou finanční injekci, ale nejsou bonitní či mají negativní záznam v registru dlužníků. Nebankovní společnosti nyní žadatele o půjčku prověřují důkladněji než v minulosti a ani vám nezbude, než splnit následující podmínky:
  • plnoletost
  • doložení min. jednoho dokumentu
  • dostatečná bonita
  • vlastnictví mobilního telefonu
  • bankovní účet

Chcete půjčku získat ještě dnes?

Jak vypadá ideální scénář získání půjčky ještě dnes? Nebankovní půjčka Praha může být vaše, pokud splníte všechny uvedené podmínky, máte účet u stejné banky jako poskytovatel a zažádáte o ni v dopoledních hodinách.

Publikováno: 22. 09. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Eva Pivníková