WPC materiál a jeho přednosti

Pokud plánujete rekonstruovat terasu, pravděpodobně zvažujete, z jakého materiálu by měla být vyrobená terasová prkna. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. Dřevo sice dokonale ladí s exteriérem, nicméně je poměrně náročné na údržbu, přičemž mráz, vlhkost i sluneční záření se podepisují na jeho vzhledu. V následujících řádcích vám proto představíme přijatelnější alternativu, která vás nadchne svými vlastnostmi. Velké oblíbenosti se v posledních letech těší WPC prkna, která se vyrábí z kompozitního materiálu, jenž kombinuje pozitivní vlastnosti dřeva a polymerů. Cílem bylo vytvořit takový materiál, který eliminuje nevýhody klasického dřeva, ale zároveň bude jako dřevo vypadat. Vznikl dřevoplast, jemuž se vyhýbají hniloby, roztoči, plísně, sesychání, kroucení a změny odstínu.

Terasová prkna z WPC pochází ze Severní Ameriky

Prvně s materiálem přišli v Severní Americe, odkud se rozšířil do všech koutů světa. Používá se hojně i v našich končinách, ostatně není se čemu divit, protože terasová prkna jsou vysoce kvalitní a odolná. Dřevoplast vznikl tak, že se spojila kvalitní dřevitá moučka (ze dvou třetin) s plastovým polymerem (z jedné třetiny). WPC je extrémně odolný materiál, který se vyznačuje dlouhou životností. Výrobci často uvádí životnost okolo 25 let, ovšem může být i delší. Právě z daného důvodu se používá i jako plotovky, neboť nemění svůj tvar a velikost, je stálobarevný a zdravotně nezávadný.

Terasa je protiskluzová a voděodolná

WPC prkna jsou protiskluzová, což oceníte třeba v případě, že jimi obložíte bazén. Stejně tak jsou voděodolná a šetrná k životnímu prostředí, protože dřevoplast jako takový je ekologický a recyklovatelný. Chcete mít tedy kvalitní ploty i terasu? V takovém případě sáhněte rozhodně po WPC materiálu. Sice je pořizovací cena vyšší, nicméně investujete do vskutku exkluzivní kvality.

Publikováno: 13. 01. 2021

Kategorie: Stavba&rekonstrukce

Autor: Eva Pivníková