Zahradní svítidla - zahrada v jiném světle!

Mít krásnou zahradu plnou voňavých květů, romantických zákoutí a k tomu velkou terasu, kde můžeme grilovat s přáteli nebo jen tak odpočívat, je snem každého z nás. Vytvořit takovou zahradu však určitě není jednoduché a vyžaduje to spoustu času, energie a především peněz, ale výsledný efekt stojí určitě za to. V zahradě nesmí mimo jiné chybět i kvalitní a spolehlivé zahradní svítidla, které v ní vytvoří příjemnou atmosféru, osvětlí ji a vy se tak můžete kochat pohledem na ni i po západu slunce. Zahradní osvětlení je ozdobou zahrady, proto si na jeho výběru třeba dát opravdu záležet a předem jeho umístění dobře naplánovat.

Zahradní svítidla pro příjezdovou cestu

Představte si jak večer sedíte na terase, nohy máte vyložené, víno v ruce a kocháte se pohledem na krásné osvícenou zahradu. Zahradní osvětlení lemuje vaši terasu, ale i příjezdovou cestu a malý chodníček z kamenů, který vede podél celé zahrady. Představa je to krásná, proto je třeba ji i zrealizovat. Co se osvětlení týče, platí, že nejdůležitější je osvětlit příjezdovou cestu, vstup do domu, ale i vjezd do garáže. Svítilny, které tuto cestu osvětlí, by měli mít jasné, ale určitě ne oslňující světlo a jejich úkolem je hlavně usnadnit orientaci v těchto místech. Výborně se sem hodí například zahradní svítidla se snímači pohybu - tzv. senzory, což znamená, že světla se rozsvítí přesně tehdy, když je to potřeba.

Zahradní svítidla pro zahradu i bazén

Pokud si chcete osvětlit i okrasnou část vaší zahrady, bazén nebo terasu, máte na výběr širokou nabídku svítidel. Na terasy se hodí zejména nástěnné či závěsné zahradní svítidla, které by ale měly být ve stejném stylu jako zahradní nábytek. Pro okrasnou část zahrady se využívá jiný typ svítidel, přičemž velmi oblíbené jsou různé sloupkové lampičky na solární pohon, kterými zpestříte jakoukoliv část vaší zahrady. Vodní hladiny či fontány můžete osvětlit svítidly umístěnými přímo pod hladinou vody, ale tato svítidla musí být dokonale izolovány před vodou a skleněné části musí odolávat vskutku náročným podmínkám.

Publikováno: 13. 10. 2016

Kategorie: Zahrada

Autor: Martina Zemánková

Tagy: jak vybrat osvětlení na zahradu | zahradní svítidla